משבר הקורונה

מקדמים תמיכה באזרחים

בעקבות מגפת הקורונה, נכנסה מדינת ישראל למצב חירום רפואי, כלכלי וחברתי. אנחנו ב-121 מגבשים הצעות משלימות לפעולות שבהן כבר נוקטת הממשלה, במטרה לקדם תמיכה משמעותית באזרחים שזקוקים לה דווקא בימים אלו.

אנו זקוקים לכם כדי לאתר את החוסרים שעוד קיימים וכדי לקדם אותם יחד!

יש לכם הצעה לפעולה ממשלתית בתחומי התעסוקה, החינוך או הרווחה? שתפו אותנו!

אלו ההצעות שאנו מקדמים:

סיוע למקבלי קצבאות שפוטרו

33,000 עובדים המקבלים קצבאות קיום נפלו בין הכיסאות, ויפסידו כ-2,000 ש"ח בחודש כיוון שיאלצו לבחור בין דמי אבטלה לבין הקצבה. בהמשך למחקר שערכנו עם ״הקבינט האזרחי״, פנינו לראש הממשלה ולשרים בדחיפות כדי לתקן את העיוות.

דמי אבטלה למבוגרים שפוטרו

עובדים מעל גיל 67 שפוטרו חייבים לקבל סיוע, כמו שעובדים ועובדות מתחת לגיל זה מקבלים דמי אבטלה. על הממשלה לקבוע תקנות לשעת חירום, שיקנו למפוטרים המבוגרים סיוע מתמשך בתנאים זהים לאלו של עובדים צעירים יותר.

תוכנית חירום לתמיכה באוכלוסיות מעוטות הכנסה

יחד עם עוד 20 ארגונים חברתיים פנינו אל ראש הממשלה, שר האוצר, שר העבודה והרווחה, השרה לשוויון חברתי ושר הכלכלה בבקשה לקדם פתרונות במיוחד לאלה שגם בחיי היומיום מתקשים להמשיך ולהתקיים.

עזרה למקבלי הסיוע בשכר דירה

200 אלף המשפחות, שגם בימים רגילים מתקשות לסייע את החודש, נמצאות על סף קריסה, וזקוקות לעזרה מידית. פנינו לשרים ביחד עם פורום דיור ציבורי ושוברות קירות.

לבטל את הפגרה: הכנסת לא צריכה חופשה נוספת

כדי להבטיח אישור תקציב וצעדים להתמודדות עם המשבר, אנו קוראים לכנסת לבטל מיידית את הפגרה המתוכננת להתחיל ביולי, ולעבוד ברציפות עד סיום המשבר והעברת תקציב מדינה חדש.

בלוג המנוע

חושבים על נושאים נוספים שדורשים טיפול במצב החירום?

שתפו אותנו בתגובה: