דרכי עבודתנו

עמותת 121 – מנוע לשינוי חברתי (ע"ר) פועלת כדי שכולנו יחד נפעל כחבר הכנסת ה-121 ונקדם שיפורים חברתיים-כלכליים הנדרשים לכלל הציבור בישראל במאה ה-21.

אנו מאמינים שבידי הציבור ידע רב והוא יודע היטב מה הוא צריך ורוצה. יחד עם פעילים חברתיים, מומחים והתארגנויות אזרחיות מכל קבוצות האוכלוסייה ומכל המגזרים אנו מפתחים הצעות לשיפורים ממוקדים במדיניות התעסוקה, הבריאות, החינוך, הרווחה והדיור. יחד אנו פועלים להעלאת מודעות ציבורית לשיפורים הנחוצים ולגיוס מקבלי ההחלטות. אנו מאגדים כוחות אזרחיים במסעות לחיזוק התשתיות החברתיות של ישראל, גם כאשר המרחקים ארוכים.

למה צריך את 121?

במציאות הפוליטית שלנו תהליכים לוקחים זמן ודורשים מומחיות. הארגונים בתחום החברתי-כלכלי עושים עבודת קודש בשטח, ובמקרים רבים לא מגיעים לתרגם את הידע שלהם לשיפורים במדיניות הממשלתית. מכיוון שעבודת קידום מדיניות היא מקצוע, אנו מאמינים שיש צורך בארגון שמתמחה בה ושברשותו ארגז הכלים המתאים. לנו יש את אורך הנשימה ואת המומחיות הנדרשים לקדם יחד הארגונים החברתיים מהלכי מדיניות.

שנים מדברים על כך שלבעלי אינטרסים חזקים יש לוביסטים ויחצ״נים, בעוד לציבור בכללותו אין נציגים חזקים מול הפוליטיקאים והתקשורת. אנו ממלאים את הואקום הזה בתחום החברתי-כלכלי: ביחד עם ארגונים ופעילים בנושאים הממוקדים, אנו עושים את העבודה המקצועית מול מקבלי ההחלטות, הפקידות, חברי הכנסת והתקשורת בלהסביר וללחוץ.

רבים כבר התייאשו, אומרים שהפוליטיקה צינית, ואין סיכוי לשנות. אנו מאמינים שהפוליטיקה חייבת ליישר קו עם השאיפה הכנה של רוב הציבור למדינה שמאפשרת חיים בכבוד. אנו מאמינים שתיקון חברתי צריך להיות שאיפה לאומית, כי תשתיות חברתיות חזקות הן הבסיס להבטחת חוסנה של מדינת ישראל.

121 פועל כדי להבטיח זאת. ואנו עושים זאת בחדווה. בתשוקה. ביחד.
האנשים של 121 מנוע לשינוי חברתי
צוות 121 מנוע לשינוי חברתי

שיטת העבודה של 121:

במאה ה-21 קידום מדיניות זה מקצוע. פיתוח הצעות מדיניות ויצירת דיון מקצועי וציבורי בעניינן הם תהליכים ארוכי טווח הדורשים ידע, מומחיות והתמדה. 121 הוא ארגון לא מפלגתי וללא כוונת רווח המתמחה בכך, מאז אוגוסט 2017. זוהי שיטת העבודה שלנו:

יצירת שותפויות

איתור אתגרים חברתיים לאומיים שפתרונם יקפיץ רבים קדימה, ויצירת שותפות עם ארגונים חברתיים, פעילי שטח, אנשי מקצוע מהתחומים השונים, מומחים, חוקרים ואנשי אקדמיה לגיבוש הצעה למענה ממשלתי וקידומה יחד.

פיתוח פתרונות יצירתיים ומעשיים

ביחד עם השותפים אנו לומדים לעומק את הסוגיה, באופן שמאגם את הידע מהשותפים ומהמומחים, לומדים מודלים מהעולם, ובונים יחד הצעות קונקרטיות לשיפורים, כולל ניסוח הצעות לחקיקה/ נהלים וכיו״ב.

קידום הפתרונות עם מקבלי החלטות

אנו עובדים עם מקבלי ההחלטות ומעצבי המדיניות במשרדי הממשלה, בכנסת, ברשויות רגולטוריות ובתאגידים סטטוטוריים כדי לשנות תפיסות ולהביא לאימוץ השיפורים הקונקרטיים.

העלאת מודעות ציבורית

אנו עובדים בתקשורת המסורתית והחדשה כדי להעלות מודעות ציבורית לבעיות שאנו מבקשים לקדם את פתרונן וכדי לעורר דיון ציבורי על הצעות שלנו.

שלושה יתרונות מרכזיים שלנו:

אנחנו ממוקדים

מעט ארגונים עוסקים בקידום מדיניות, וגם אז עושים זאת רק כחלק מפעילותם. אנחנו עושים רק את זה ומתחייבים לרוץ למרחקים הארוכים ששינויים כאלה דורשים.

אנו מייצגים קשת רחבה מאוד של החברה הישראלית

האנשים שלנו מגיעים מזהויות פוליטיות מגוונות: מימין ומשמאל, מהפריפריה ומהמרכז, מהציונות הדתית, מהחברה החילונית, מהקבוצה הערבית ומהמאמינים החרדים. כולנו מאמינים שלכל אזרחי המדינה יש אינטרס משותף להבטיח לכל הישראלים אפשרות להתפתחות אישית ולקיום בכבוד.

יש לנו את האנשים הנכונים

בארגון פועלים יחד אנשי מקצוע, שיש להם ניסיון מקצועי רב שנים בפיתוח מדיניות וקידומה מול הרשויות השונות, הממשלה והכנסת, ובקמפיינים תקשורתיים.

אנו מאמינים כי כולנו יחד יכולים להיות חבר הכנסת ה-121 ולהביא לקידום התשתיות החברתיות למאה ה-21.

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי: