דרכי עבודתנו

עמותת 121 – מנוע לשינוי חברתי (ע"ר) שואפת שכולנו יחד נשמש כחבר הכנסת ה-121 ונקדם שיפורים בתחומים החברתיים-כלכליים הנדרשים לכלל הציבור בישראל.

יחד עם פעילים חברתיים, מומחים והתארגנויות אזרחיות מכל קבוצות האוכלוסייה ומכל המגזרים אנו מפתחים הצעות לשינויים ממוקדים במדיניות התעסוקה, הבריאות, החינוך, הרווחה והדיור.

יחד עם שותפינו אנו פועלים להעלאת מודעות ציבורית לשיפורים הנחוצים ולגיוס מקבלי ההחלטות לאמצם. יחד עם שותפינו אנו מאגדים כוחות במסע לחיזוק התשתיות החברתיות של ישראל, גם כאשר המרחקים ארוכים.

למה צריך את 121?

במציאות הפוליטית שלנו תהליכים לשינוי חברתי אורכים זמן ודורשים מומחיות. הארגונים הפועלים בשדה החברתי-כלכלי עושים עבודת קודש בשטח, אך במקרים רבים אינם מצליחים לתרגם את הידע שלהם לשיפורים במדיניות הממשלתית.

במאה ה-21 עבודת קידום מדיניות היא מקצוע! אנו מומחים בכך ולרשותנו עומד ארגז הכלים המתאים, כמו גם אורך הנשימה הנדרש.

שנים מדברים על כך שלבעלי אינטרסים חזקים יש לוביסטים ויחצנים, בעוד שלציבור אין נציגים חזקים מול הפוליטיקאים והתקשורת. אנו ממלאים את הוואקום בתחום החברתי-כלכלי: יד ביד עם ארגונים ופעילים, אנו מבצעים את העבודה המקצועית עם מקבלי ההחלטות, הפקידות, חברי הכנסת והתקשורת.

רבים התייאשו, אומרים שהפוליטיקה צינית ושאין סיכוי לשנות. אנו מאמינים שהפוליטיקה חייבת ליישר קו עם השאיפה של רוב הציבור למדינה שמאפשרת חיים איכותיים וקיום בכבוד. אנו מאמינים שתיקון חברתי צריך להיות שאיפה לאומית, כי תשתיות חברתיות חזקות הן הבסיס לחוסנה של המדינה.

שיטת העבודה של 121:

פיתוח הצעות לשינוי מדיניות ויצירת דיון מקצועי וציבורי בעניינן הם תהליכים ארוכי טווח הדורשים ידע, מומחיות והתמדה. 121 – מנוע לשינוי חברתי, עמותה לא מפלגתית וללא כוונת רווח, פועלת כדי להבטיח את השינוי. ומאז אוגוסט 2017 אנו עושים זאת: בחדווה, בתשוקה, ביחד.

וכך אנו עובדים:

יצירת שותפויות

אנו מאתרים אתגרים חברתיים לאומיים, שפתרונם יקפיץ רבים קדימה. בהמשך אנו יוצרים שותפויות עם ארגונים אזרחיים, פעילי שטח, מומחים ואנשי אקדמיה לצורך גיבוש הצעות לשינוי מדיניות ממשלתית.

פיתוח פתרונות יצירתיים ומעשיים

אנו לומדים לעומק את הסוגיה, באופן שמרכז את הידע הקיים בקרב השותפים והמומחים, חוקרים מודלים מרחבי העולם, ובונים הצעות קונקרטיות לשיפורים, כולל ניסוח הצעות חקיקה/ נהלים וכיו״ב.

קידום פתרונות עם מקבלי החלטות

כדי לשנות תפיסות ולהביא לאימוץ השיפורים הקונקרטיים שאנו מציעים, אנו עובדים עם מעצבי המדיניות במשרדי הממשלה, בכנסת, ברשויות רגולטוריות ובתאגידים סטטוטוריים.

העלאת מודעות ציבורית

כדי להעלות את המודעות הציבורית ולעורר דיון על הפתרונות שהצענו למקבלי ההחלטות, אנו מגייסים פעילים חברתיים, מקדמים פרסומים בכלי התקשורת ומייצרים שיח ברשתות החברתיות.

שלושה יתרונות מרכזיים שלנו:

אנחנו ממוקדים

מעט ארגונים בישראל עוסקים בקידום מדיניות חברתית, וגם אז עושים זאת רק כחלק מפעילותם. אנחנו עושים רק את זה, ומתחייבים לרוץ למרחקים הארוכים ששינויים כאלה דורשים.

אנו מייצגים קשת רחבה מאוד של החברה הישראלית

האנשים שלנו מגיעים מימין ומשמאל, מהפריפריה ומהמרכז, מהציונות הדתית ומהחברה החילונית, מהקבוצה הערבית ומהקבוצה החרדית. כולנו מאמינים שלכל אזרחי המדינה יש אינטרס משותף להבטיח לכלל הישראלים אפיקים להתפתחות אישית ולקיום בכבוד.

יש לנו את האנשים הנכונים

בעמותה פועלים אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב-שנים בפיתוח מדיניות וקידומה מול הרשויות השונות, הממשלה והכנסת, ובהובלת קמפיינים תקשורתיים.

אנו מאמינים כי כולנו יחד יכולים להיות חבר הכנסת ה-121 ולהביא לקידום התשתיות החברתיות למאה ה-21.

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

לעדכוני פעילות: