ההישגים שלנו

אנחנו אמנם ארגון די צעיר, אבל בין השנים 2020-2022 הצלחנו להגיע להישגים משמעותיים שסייעו למאות אלפי ישראלים. לחצו וראו מה עשינו:

#1

מעבר הגיל הרך למשרד החינוך: ההכשרות וההדרכות שדרשנו יצאו לדרך

מראשית 2020 עבדנו יחד עם שותפינו ב"בידיים טובות – המטה להשקעה בגיל הרך" במטרה לשכנע את הממשלה להשקיע בחינוך ציבורי איכותי לגילאי לידה עד שלוש, ובעיקר לדאוג להכשרה מקצועית-פדגוגית של הצוותים במסגרות השונות לגיל הרך.

חזרנו והסברנו כי יותר מ-80% מהעובדות במסגרות לא עברו אפילו יום אחד של הכשרה לתפקידן הקשה והמאתגר. דרשנו כי המדינה תממן קורסים להכשרות ותתקצב הדרכות שוטפות למחנכות-מטפלות של ילדינו הרכים, בשנים המשמעותיות ביותר להתפתחותם.

הצלחנו לשכנע את שרת החינוך והצוות המוביל את החינוך לגיל הרך במשרד החינוך להשקיע בתקציב 2022 תקציב משמעותי של 120 מיליון שקלים בפיתוח המקצועי של המחנכות-מטפלות לגיל הרך.

8,500 מחנכות-מטפלות לגיל הרך (מהן 1,500 מובילות כיתה) כבר החלו ב-2022 ללמוד בקורסי הכשרה מקצועית במכללות המתמחות בחינוך לגיל הרך ברחבי הארץ. בשנת הלימודים הנוכחית (תשפ״ג) יתחילו גם הדרכות פדגוגיות שוטפות קבועות למחנכות במעונות היום עצמם, במעונות הפרטיים והמסובסדים כאחד. 

מה הלאה? נמשיך לעבוד עם הדרג המקצועי במשרד עד שכל המחנכות-מטפלות לגיל הרך, בכל המסגרות, יזכו להכשרה ולהדרכה לאורך שנות עבודתן.

כלכליסט
גלובס

#2

שדרוג תעסוקתי איכותי: הממשלה שינתה את מודל ההפעלה של ההכשרות המקצועיות

לאחר שנים רבות שבמהלכן ההשקעה של המדינה בשדרוג עובדים הייתה מינימלית, שכנענו את משרד האוצר להשקיע בהכשרות מקצועיות, אחרי שלושה עשורים של התנגדות לכך.

יחד עם שותפינו ב"המקפצה – המטה להשקעה במקצועות המחר" שכנענו את משרד הכלכלה לאמץ את הצעתנו לרפורמה בהשקעה בפיתוח מיומנויות עובדים, והיא החלה בשנה האחרונה. מאז, רוב ההכשרות המקצועיות שמבוצעות במימון הממשלה הן בשיתוף מעסיקים.

מה הלאה? נמשיך לפעול עד שיינתן מענה לכל מי שזקוקים או מעוניינים בהכשרה או הסבה מקצועית במימון המדינה.

גלובס
ידיעות אחרונות

#3

הבאנו להפחתת קיזוז קצבאות הזקנה לעובדים מבוגרים

עד תחילת 2022 עובדים ב"גיל המותנה" (62-70 נשים, 67-70 גברים) יכלו להרוויח עד 6,014 שקלים בחודש בלבד לפני שקיזזו את קצבת הזקנה שלהם. העיוות בחוק פגע בעובדים מבוגרים רבים, שנאלצו להסתפק בשכר נמוך כדי שהקצבה שלהם לא תיפגע.

בחוק התקציב לשנים 2021-2022 התקבלה הצעה שפיתחנו יחד עם עמותת ״והדרת – הכוח השלישי״, ודחפנו יחד עם שותפינו ב"פורום 60 ומעלה", ובעקבותיה רף השכר טרם קיזוז הקצבה לעובדים אחרי גיל הפרישה ("דיסריגרד") הועלה ל-6,750 שקלים לחודש ב-2022 ול-7,750 שקל לחודש ב-2023.

ומה הלאה? נמשיך ללחוץ לביטול מוחלט של הקיזוז, או לפחות להעמדתו על השכר הממוצע במשק!

כלכליסט
דבר

#4

כ-40,000 מפוטרים מקבלי קצבאות זכו לדמי אבטלה מלאים בהיקף של 700 מיליון שקלים

על פי חוק הביטוח הלאומי, מפוטרים שמקבלים קצבאות קיום – זקנה, הבטחת הכנסה, מזונות ותוספת תלויים לקצבת הנכות – אינם זכאים לדמי אבטלה מלאים.

בעקבות גל הפיטורים במשבר הקורונה, עבדנו יחד עם עשרות ארגונים חברתיים ומאות פעילות ופעילים – והאיסור השרירותי על מתן "כפל קצבאות", שפוגע במפוטרים המוחלשים ביותר בחברה בישראלית, הושעה זמנית.

יחד עם שותפינו המשכנו להפעיל לחץ פוליטי, תקשורתי וציבורי על מקבלי ההחלטות, ובתחילת חודש מרס 2022 אישרה הכנסת הארכה של הוראת השעה עד סוף 2022.

ומה הלאה? אנו ממשיכים לעבוד עד הביטול הקבוע של העיוות בחוק.

כלכליסט
חדשות N12

#5

כ-50,000 מפוטרים בני 67 ומעלה קיבלו מענקי הסתגלות בהיקף מצטבר של 1.5 מיליארד שקלים

עובדים בני 67 ומעלה שמפוטרים מעבודתם אינם זכאים על פי החוק לדמי אבטלה. עם תחילת משבר הקורונה, עובדים בגילאים אלה היו בין הראשונים שפוטרו או הוצאו לחל"ת, ורבים מהם היו צפויים להידרדר במהירות לעוני.

בעקבות הלחץ הציבורי והפוליטי שהנענו החליטה הממשלה לאשר בהוראת שעה, שחודשה פעמיים ופגה בספטמבר 2021, מתן מענקים חודשיים בסכום של עד 4,000 שקלים למפוטרים המבוגרים.

ומה הלאה? נמשיך ללחוץ על מקבלי ההחלטות לקדם תוכניות לעידוד תעסוקה בגיל השלישי ולהרחיב את רשת הביטחון הסוציאלית למי שאינם יכולים או מעוניינים לעבוד בגיל המבוגר.

ידיעות אחרונות
חדשות N12

#6

הובלנו את ביטול החוק ש"קנס" מובטלים שמשתתפים בהכשרות: יקבלו דמי אבטלה מלאים

במשך שנים רבות מובטלים שהשתתפו בהכשרות מקצועיות במימון המדינה "נענשו", ודמי האבטלה שלהם קוצצו ב-30%. במשבר הקורונה, בעקבות גל הפיטורים במשק, הממשלה והכנסת נענו לקריאתנו והשעו את הקיזוז עד סוף 2021. 

חזרנו וטענו כי קיצוץ דמי האבטלה מהווה תמריץ שלילי למובטלים לשדרג את כישוריהם המקצועיים ולהשתלב בשוק העבודה החדש. ואכן, בעקבות מאבק ציבורי ותקשורתי שהובלנו ועבודה אינטנסיבית מול מקבלי ההחלטות, בתחילת מרס 2022 העיוות בחוק בוטל לצמיתות – מעתה ואילך יקבלו מובטלים שישתפו בהכשרות דמי אבטלה מלאים.

ומה הלאה? נמשיך לעבוד על מתן מלגת קיום הולמות למי שאינם זכאים לדמי אבטלה אך רוצים להשתתף בהכשרות ולהתקדם מקצועית.

ידיעות אחרונות
כלכליסט

#7

הקמפיין הצליח: גופי התעסוקה הממשלתיים עברו למשרד אחד – משרד הכלכלה!

אחרי שנים רבות שבהן הגופים האחראים על התעסוקה במשק פוזרו בין שלושה משרדי ממשלה וכשש יחידות סמך במשרדים אחרים, הגיע משבר הקורונה ששיקף עד כמה הביזור והפיזור אינם מאפשרים מתן מענה אפקטיבי לצרכים החדשים של שוק העבודה.

עוד לפני הבחירות במרס 2021, יצאנו בקמפיין ציבורי ותקשורתי במטרה לשכנע את מקבלי ההחלטות שהמשבר במשק מחייב מינוי שר תעסוקה במשרה מלאה ומשרד אחד שירכז תחתיו את כל הגופים העוסקים בנושא.

נפגשנו, הסברנו, כתבנו, פרסמנו, ניג׳סנו. אפילו ערכנו כנס זום מיוחד עם נציגי כל המפלגות – והצלחנו. אחרי הבחירות הועברה האחריות על תחום התעסוקה למשרד הכלכלה. סוף-סוף משרד אחד מרכז את הסמכויות והפעולות שיכולות להצעיד את שוק העבודה קדימה, להגדיל את הפריון, ולתת מענה לעובדים שרוצים לשדרג את כישוריהם המקצועיים ולמובטלים שזקוקים להכשרות או הסבות.

ומה הלאה? נמשיך לעבוד ולוודא שמשרד הכלכלה דואג ליצירת משרות ומקומות עבודה חדשים, בעיקר לעובדים שאינם אקדמאים, ומספק לכל הזקוקים לכך הכשרות מקצועיות רלוונטיות!

מקור ראשון
גלובס

#4

בפעם הראשונה: הממשלה אישרה תקציב בסך 1.5 מיליארד שקלים להכשרות מקצועיות

לאחר שנים רבות שבמהלכן ההשקעה של המדינה בשדרוג עובדים הייתה מינימלית, שכנענו את מקבלי ההחלטות, יחד עם שותפינו ב"המקפצה – המטה להשקעה במקצועות המחר", בצורך האקוטי להשקיע בהכשרות ובהסבות מקצועיות.

התקציב, שאושר בממשלה ובכנסת, היה אמור לכסות את עלות ההכשרות בשנים 2020-2021, אך רק חלקו נוצל בפועל. אמנם מספר המשתתפים בהכשרות ב-2021 היה הגבוה ביותר זה עשורים, אך עדיין נמוך בהרבה מהצרכים – הן של הזקוקים להכשרות ולהסבות והן של המשק הישראלי.

גם כיום רבים מאוד – מובטלים ועובדים כאחת – זקוקים להכשרה או להסבה מקצועית, שתשדרג את כישוריהם ואת יכולתם להתפרנס. אנו ממשיכים לעבוד עם הדרג המקצועי הבכיר במשרדי הממשלה על מודלים שונים שפיתחנו לביצוע הכשרות אפקטיביות ורלוונטיות במימון המדינה.

מה הלאה? נמשיך לפעול עד שיינתן מענה לכל מי שזקוקים או מעוניינים בהכשרה או הסבה מקצועית במימון המדינה!

ידיעות אחרונות
כלכליסט

יעדי המדיניות שלנו

שינוי חברתי משמעותי והגברת שוויון הזדמנויות לאוכלוסיות רחבות וחוצות מגזרים

מציעים תוכנית לאומית להסבות ולהכשרות מקצועיות, שתאפשר לבני 18+ לרכוש ידע וכישורים למקצועות נדרשים.

מקדמים הכשרות מקצועיות למחנכות-מטפלות ומבטיחים חינוך איכותי לגילאי לידה עד שלוש.

מקדמים תוכנית הזנה בבתי ספר על-יסודיים, בעיקר במסגרות לנוער בסיכון שבהן הצורך בכך דחוף ביותר.

משנים את חוק הביטוח הלאומי ומאפשרים לעובדים בגיל השלישי להתפרנס בכבוד ולתרום למשק ולכלכלה.

איך את ואתה יכולים להפוך שותפים לשינוי?

התמיכה שלך מאפשרת לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות חקיקה ומדיניות, להעלות את המודעות הציבורית לנושאים שבהם הן עוסקות, ולשכנע את שרי הממשלה, חברי הכנסת והדרג המקצועי הבכיר לפעול לשינויים בסוגיות חברתיות רחבות – שינויים שישפרו לטובה את חייהם של מאות אלפי ישראלים ויבטיחו את עתידנו כחברה בעלת חוסן פנימי ולכידות, שמעניקה לפרט שוויון הזדמנויות ומחויבת לערכים הבסיסיים של צדק חברתי.

הצטרפו אלינו, ויחד נהפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו – לכולם!

בחרו בסכום לתרומה חודשית מתחדשת

אנו מאמינים כי כולנו יחד יכולים להיות חבר הכנסת ה-121 ולהביא לקידום התשתיות החברתיות למאה ה-21.

ממשיכים להשפיע!

מי יוריד את יוקר המחיה? מי יקדם חינוך חינם לגיל הרך? מי ידאג לתלמידים הרעבים?

הצטרפו לניוזלטר שלנו, תמכו בפעילות ועזרו לנו לכוון את הממשלה הבאה >>

*בשליחת מייל הנך מאשר/ת קבלת עדכונים