בחירות 2022

גרמנו לפוליטיקאים להבטיח - נגרום להם יחד לקיים!

במהלך מערכת הבחירות, אנו בעמותת 121, פעלנו לגייס את הדרג הפוליטי לשלל אתגרים חברתיים משמעותיים:

#1

קורסי הכשרה מקצועית במימון המדינה

יחד עם שותפינו במטה ״המקפצה״, נפגשנו עם שורה של פוליטיקאים בכירים: אורנה ברביבאי, גדעון סער, מיקי זוהר, בצלאל סמוטריץ ועודד פורר. כולם – ללא יוצא מן הכלל – הסכימו כי הממשלה הבאה חייבת לאפשר לכל מי שיבקש קורסי הכשרה מקצועית איכותיים במימון מלא של המדינה.

#2

רפורמה בחינוך לגילאי לידה עד שלוש

עוררנו שיח ציבורי ופוליטי על החינוך לגילאי לידה עד שלוש, והבאנו לכך שכל המפלגות מבטיחות כיום להוביל רפורמה. אתם יכולים לחזור ולצפות בנציגי המפלגות מתחייבים לכך בכנס הזום המיוחד שערכנו במסגרת שותפות ״בידיים טובות״, בהנחייתה של העיתונאית רינה מצליח, חברת הועד המנהל בעמותת 121.

#3

הכפלת תקציב החינוך לגילאי לידה עד שלוש

למעלה מ-28,000 מיילים נשלחו לראשי המפלגות על ידי הורים ומחנכות, שהשתתפו בקמפיין שיזמנו, בדרישה להכפיל את הקצאת המשאבים לחינוך לגיל הרך, כבר בתקציב הראשון שתאשר הממשלה. כאשר תוקם ממשלה זו, המשימה המשותפת שלנו היא להמשיך ללחוץ כדי לוודא שזה יקרה.

#4

מימון ארוחות לנוער בסיכון בחינוך העל יסודי

פרסמנו תחקיר עומק על מאות אלפי התלמידים הרעבים במערכת החינוך, ובמיוחד על הפקרתם ללא כל פתרון של בני הנוער בסיכון בחינוך העל-יסודי. גרמנו לשרת החינוך לפנות למשרד האוצר בנושא, ואנו חייבים להמשיך בלחץ מיידי כדי שהעודפים הקיימים בתקציב 2022 של תוכנית ההזנה לתלמידי בתי הספר היסודיים ינוצלו עבור התלמידים בסיכון במסגרות החינוך העל-יסודי.

#5

הפוליטיקאים הבטיחו - עקבנו עם N12

יחד עם N12 ערכנו פרויקט מיוחד, שבו מיפינו את הבטחות הבחירות של כל המפלגות בכל הנושאים החברתיים. לא זוכרים מה הבטיחו המפלגות? זה הזמן לקרוא את תמצית ההתחייבויות שלהן.

כמה ההבטחות האלה שוות, אתם שואלים? ובכן, ניתוח שערכנו של ההבטחות לחינוך חינם לגילאי לידה עד שלוש ופורסם ב-N12 ממחיש שאכן קל להבטיח, אך יהיה קשה הרבה יותר לקיים.

יש לנו תפקיד משותף מיוחד יחד!

כי כל אחת ואחד מאיתנו הוא חבר הכנסת ה-121, וביחד יש לנו המון כוח. זה אומר שהעבודה של כולנו לא הסתיימה ב-1 בנובמבר, להפך: רק התחלנו להשפיע.

תפקידנו כציבור לוודא שנבחרי הציבור יקדמו את הנושאים החברתיים הבוערים - למען כולנו, ובמיוחד למען מי שזקוקים לסיוע כדי להבטיח את עתידם.

איך את ואתה יכולים להפוך שותפים לשינוי?

התמיכה שלך מאפשרת לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות חקיקה ומדיניות, להעלות את המודעות הציבורית לנושאים שבהם הן עוסקות, ולשכנע את שרי הממשלה, חברי הכנסת והדרג המקצועי הבכיר לפעול לשינויים בסוגיות חברתיות רחבות – שינויים שישפרו לטובה את חייהם של מאות אלפי ישראלים ויבטיחו את עתידנו כחברה בעלת חוסן פנימי ולכידות, שמעניקה לפרט שוויון הזדמנויות ומחויבת לערכים הבסיסיים של צדק חברתי.

הצטרפו אלינו, ויחד נהפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו – לכולם!

בחרו בסכום לתרומה חודשית מתחדשת