פיצוי לעובדים מושבתים מעל גיל 67

נדרש מענה מידי לעובדים מבוגרים

במשבר הנוכחי במשק בעקבות מלחמת אוקטובר 2023, והוצאתם מהעבודה של עשרות אלפי עובדים, אחת מהקבוצות הכי פגיעות היא עובדים מעל גיל 67, שאינם זכאים כלל לדמי אבטלה על פי חוק. 

מהשבוע השני למלחמה קיבלנו פניות מאזרחים ותיקים שהוצאו לחל"ת, ואין להם דרך להתקיים כיוון שאין להם פנסיה וקצבת הזקנה הנמוכה אינה מספיקה למחייתם. בתקופת הקורונה, עובדים מבוגרים שפוטרו או הוצאו לחל״ת קיבלו מענקי הסתגלות של עד 4,000 ש״ח לחודש. 

אתם הכוח שלנו לשנות!

הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

מה הצענו?

פנינו לממשלה בבקשה לתת מענקים חודשיים לאזרחים ותיקים מעל גיל 67 שפוטרו או הוצאו לחל"ת אחרי ה-7 אוקטובר, על מנת להגן על אוכלוסייה זו ולאפשר להם לשרוד את התקופה הנוכחית עד לחזרתם לעבודה. הצענו לקבל מתווה הדומה למענקי ההסתגלות שניתנו בתקופת הקורונה. 

הישגים ועדכוני פעילות

עשרות אלפי עובדים מושבתים קיבלו תמיכה מהמדינה הודות לפעילתנו

פעלנו ביחד עם עוד 50 ארגוני חברה אזרחית ושכנעו את המדינה לתת דמי אבטלה ומענקי סיוע לעובדים שפוטרו או הוצאו לחל"ת בעת המלחמה. במסגרת זו, נקבע כי בני 67 ומעלה יקבלו מענקי סיוע חודשיים בגובה של 75% מהמשכורת החודשית, ועד גובה של 4,000 ש"ח. נכון לינואר 2024, נקבע כי המענקים ניתנו לחודשים אוקטובר עד דצמבר 2023.

מה הלאה?

פנינו לממשלה בבקשה להמשיך את מענקי הסיוע למפוטרים מעל גיל 67 ואת ההקלות בדמי אבטלה לאנשים עם מוגבלויות ולמפוני הדרום והצפון גם בחודשים ינואר-פברואר 2024. זאת לצד צעדים לעידוד החזרה של עובדים מחל"ת, כדי למנוע היווצרות אבטלה כרונית וארוכת טווח. פעלנו לכך באינטנסיביות בתקשורת ובכנסת, אך לצערנו הפעם בקשתנו לא נענתה.

מידע נוסף באתר הביטוח הלאומי >>

פניותנו לממשלה

תקשורת

אתם הכוח שלנו לשנות!

הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי