המטה לקידום תעסוקתי - לא משאירים אף מובטל מאחור

הארגונים החברתיים מקדמים תוכנית חדשה לתמיכה במובטלים מיולי 2021

בשבועות האחרונים התארגנו עשרות ארגונים חברתיים, המייצגים אוכלוסיות מגוונות, והקמנו את "המטה לקידום תעסוקתי". יחד גיבשנו, ואנו מציעים לממשלה, מתווה למדיניות תעסוקה חברתית, שאנו מאמינים שגם תייצר תמריצים מיידיים לחזרה לעבודה למי שיכול וגם תבטיח סיוע ליצירת אופק תעסוקתי למי שזקוק.

ארגוני "המטה לקידום תעסוקתי" מאמינים כי קיצוצים גורפים של דמי האבטלה לקבוצות שלמות  אינם הוגנים או סבירים במצב הנוכחי. סנקציות כספיות ופגיעה בהכנסותיהם של מובטלים אינן פתרון קסם שייצור יש מאין משרות שאינן קיימות. 

הנתיב לחזרה לתעסוקה מלאה מחייב פעולה אסטרטגית, המשלבת מגוון רחב של כלים, וממשיכה להגן על מי שאינם מסוגלים למצוא עבודה, תוך דחיפה חכמה ומדויקת לאלה שיכולים לעשות זאת.

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

אתם הכוח שלנו לשנות!

יחד נבטיח מתווה חברתי

למאות אלפי ישראלים עדיין אין עבודה ולא ברור אם המשק יתאושש מהר או לאט. מה שכן ידוע הוא שבסוף חודש יוני יפוג תוקפן של ההקלות למקבלי דמי אבטלה, שעליהן הוחלט בראשית משבר הקורונה. ממשלת ישראל – בכל הרכב שיתקיים עד סוף יוני – תהיה חייבת להעביר חקיקה חדשה, שתקבע את גורל המובטלים.

אנו דורשים:

  1. הגעה לכל מובטל/ת – בדיקת הרקע והאפשרויות של כל מי שרשומים כמחפשי עבודה ומתן הצעות עבודה ההולמות את כישוריהם ויכולותיהם או לימודים שיסייעו להם להשתלב בעבודה בהמשך. דמי האבטלה ימשיכו להינתן למי שישתף פעולה, ויישללו ממי שיסרב להצעות מתאימות.
  2. ביטול ההקלות בדמי האבטלה רק כאשר באזור ובקבוצת הגיל של המובטל/ת ירד שיעור האבטלה מתחת ל-7.5% – זאת כיוון שהשיעור הכולל של מספר המובטלים לא מביא בחשבון הבדלים משמעותיים אלה.
  3. משתתפים בהכשרה מקצועית – ימשיכו לקבל דמי אבטלה מלאים ולא יקזזו להם 30% מהם, כפי שקבוע בחוק.
  4. היתר קבוע לכפל קצבאות – ביטול קבוע של האיסור על כפל קצבאות, כך שמובטלים מקבלי קצבאות קיום (נכות, מזונות, קצבת אזרח ותיק וכדומה) יקבלו דמי אבטלה מלאים באופן קבוע, כחלק ממערכת דמי האבטלה. 
  5. עובדים בני 67 ומעלה שפוטרו או הוצאו לחל"ת וטרם הוחזרו לעבודה – ימשיכו לקבל מענק הסתגלות עד ששיעור האבטלה בקבוצה הגיל והאזור שלהם ירד מתחת ל-7.5%. למובטלים שיוותרו אחר כך יש למצוא פתרון ארוך טווח. 

כבר פנינו לכל המפלגות, עכשיו אנחנו צריכים אתכם כדי להפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות.

עדכוני פעילות:

לעשרות אלפי בני 67 ומעלה עדיין אין עבודה.
 
המתווה שמציע ישראל כ"ץ מפלה את בני הגיל השלישי ולא מספק להם סיוע ראוי: כ"ץ מציע להמשיך במענק מקוצץ רק בחודשים יולי-אוגוסט, בעוד שלמפוטרים מתחת לגיל 67 מוצע להאריך עד סוף אוקטובר ללא קיצוץ כלל.
 
אנו דורשים:
 
עובדים בני 67 ומעלה שפוטרו או הוצאו לחל"ת וטרם הוחזרו לעבודה – ימשיכו לקבל מענק הסתגלות עד ששיעור האבטלה בקבוצת הגיל והאזור שלהם ירד מתחת ל-7.5%.
 
לא משנה מי יהיה שר האוצר, הוא יהיה חייב להעביר חקיקה חדשה שתסייע למפוטרים המבוגרים.
 

סוף יוני 2021 בפתח, והממשלה עדיין לא החליטה!

בתגובה להצעות שהועלו לאחרונה במשרדי הממשלה השונים לגבי המשך תשלום דמי האבטלה, גיבשנו ב-121 יחד עם עשרות ארגונים חברתיים, מתווה אלטרנטיבי לתמיכה במובטלים.

כנס ההשקה, בו הצגנו את הצעתנו לתמיכה במובטלים, התקיים בזום ושודר בפייסבוק לייב.

 
בעקבות דיוני הממשלה בנושא תוכנית הסיוע למובטלים, פנינו אל שר האוצר ישראל כ"ץ, כדי לדון בהצעתנו.
לקראת מועד סיום ההקלות למובטלים ולעובדים בחל"ת, עשרות ארגוני חברה אזרחית הקימו את "המטה לקידום תעסוקתי" וגיבשו מתווה מדיניות תעסוקה אלטרנטיבי להצעות שעלו עד כה במשרדי הממשלה. המתווה מייצר תמריצים מיידיים לחזרה לעבודה למי שיכול ומבטיח סיוע ליצירת אופק תעסוקתי למי שזקוק לכך.

תקשורת

שותפים במטה לקידום תעסוקתי

תרומה ל-121 משמעה השקעה אישית שלך בעתיד המדינה ובתשתיות החברתיות שלה.

תעסוקה, בריאות, חינוך, דיור ורווחה הן התשתיות החברתיות של המדינה. חיזוק משמעותי שלהן יושג באמצעות שורה ארוכה של חוקים וצעדים ממשלתיים. כדי להניע החלטות אלה, דרוש גוף מקצועי שמתמחה ביצירת מהלכים אסטרטגיים ולחץ ציבורי משמעותי על הממשלה והכנסת. 

כאן אנחנו נכנסים לתמונה! התרומות שלכם מאפשרות לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות מדיניות ולשכנע מקבלי ההחלטות לפעול בשורה של יעדים חברתיים, שישנו את החיים של מאות אלפים. קראו עוד »