חייבים לתת דמי אבטלה גם למבוגרים שפוטרו או הוצאו לחל״ת

על הממשלה לקבוע תקנות לשעת חירום, שישהו את תקרת הגיל בחוק לביטוח לאומי

מאות אלפי העובדים שמאבדים את עבודתם בימים אלו, יאלצו להסתפק בדמי אבטלה בתקופה הקרובה. אלא שביניהם יש רבים שלא זכאים גם לכך. כ-150 אלף מבוגרים מעל גיל 67 עובדים כיום, ורבים מאד מהם הוצאו לחל״ת או פוטרו, חלקם עוד יפוטרו. לפי חוק הביטוח הלאומי, הם אינם זכאים לדמי אבטלה, אלא לקצבת אזרח ותיק בלבד. בעוד שגובה דמי האבטלה הוא 70% מהשכר האחרון, קצבת אזרח ותיק עומדת כיום על כ-2,300 ₪ בלבד ואינה מאפשרת באמת קיום בסיסי.

הצלחנו: המפוטרים המבוגרים יקבלו מענק. ממשיכים בדרישה לפיצוי מיידי ומספק!

הזעקה שלכם עובדת!!!

הממשלה החליטה על סיוע למובטלים המבוגרים: מענק של עד 4,000 למובטלות ומובטלים מעל גיל 67.
 
בזמן משבר – ברור שמדובר בסיוע חשוב, וצעד בכיוון הנכון, שלגמרי משקף את התגייסותכם המדהימה להפעלת לחץ על הממשלה בנושא. חוללתם שינוי!
 
אך אין די בכך, והמאבק נמשך! המענק עליו הוחלט הוא זמני, נמוך מדי, ומקוצץ עבור אלו שיש להם הכנסות מפנסיה. הסיוע חייב להימשך עד לחזרה לעבודה, ולמי שלא יוחזר לעבודה – יש להמשיך בתמיכה באופן מקביל לזכאות לדמי אבטלה.
 
אנו ממתינים לראות מה הממשלה תעשה בנושא, ואם יהיה צורך, נחזור יחד למאבק.
אנא תעקבו אחרינו בפייסבוק, כדי להתעדכן בזמן אמת. סומכים עליכם!

שתפו:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

עבור חלק ניכר מהמפוטרים מעל גיל 67, העבודה הינה מקור המחייה והפרנסה העיקרי. ל-58% מהמבוגרים שעברו את גיל הפרישה אין כלל הכנסה מפנסיה. הכנסתם של רבים אחרים מפנסיה זעומה. במצב דברים זה, החל״ת הכפוי או הפיטורין משמעו פגיעה אנושה ומידית דווקא במבוגרים, שעבדו ועובדים כל חייהם, ובמצב רגיש זה נלקח מהם האפשרות לתנאי קיום מינימליים.

על הממשלה להבטיח פיצוי הוגן ומתמשך למפוטרים המבוגרים, בתנאים דומים לזכות לדמי אבטלה שניתנים לעובדים צעירים יותר.

פיצוי הוגן ייתן לא רק מענה לצרכיה המידיים של אוכלוסייה גדולה הצפויה להיקלע למצוקה וימתן את המשבר החברתי בקרב בני הגיל השלישי, אלא גם ייתן תמריץ כלכלי מיידי למשק: מקבלי דמי האבטלה לא יקטינו את היקף הצריכה שלהם ובכך ישמרו הביקושים במשק.

אתם הכוח שלנו לשנות!

רק יחד נצליח לקדם פתרון

תעסוקה, בריאות, חינוך, דיור ורווחה הן התשתיות החברתיות של המדינה. חיזוק משמעותי שלהן יושג באמצעות שורה ארוכה של חוקים וצעדים ממשלתיים. כדי להניע החלטות אלה, דרוש גוף מקצועי שמתמחה ביצירת מהלכים אסטרטגיים ולחץ ציבורי משמעותי על הממשלה והכנסת.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה! התרומות שלכם מאפשרות לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות מדיניות ולשכנע מקבלי ההחלטות לפעול בשורה של יעדים חברתיים, שישנו את החיים של מאות אלפים.

תרומה ל-121 משמעה השקעה אישית שלך בעתיד המדינה ובתשתיות החברתיות שלה.

חושבים על נושאים נוספים שדורשים טיפול במצב החירום?

שתפו אותנו בתגובה: