זה המקום להתעדכן ולהרחיב את הידע על מדיניות חברתית כלכלית.

איך אנו מסייעים לאזרחים ולעסקים בעת מלחמה?

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

יקרות ויקרים,

בימים נוראים אלה, אנו בעמותת 121 מציעים לנפגעי המלחמה עזרה בפניה למקבלי ההחלטות בממשלה, כדי להבטיח סיוע מדינתי למשפחות שנפגעו ישירות, כמו גם עובדים ועסקים שמושבתים עקב המצב.

בעשרת הימים האחרונים יצרנו קשר עם אזרחים וארגונים חברתיים ועסקיים רבים, כמו גם מועצות אזוריות ורשויות מקומיות, וביחד איתם אנו פועלים כדי לזהות תחומים שבהם עדיין אין מענה של המדינה. ביחד אנו מנסחים את הצורך בשטח ואת הפתרון המבוקש.

בכל נושא אנו מגייסים ארגוני חברה אזרחית לתמיכה בהצעה, מקדמים קמפיין תקשורתי, ועובדים ישירות עם מקבלי ההחלטות בממשלה כדי לגייס תמיכה ויישום של פתרונות.

מהלכי קידום מדיניות שאנו כבר מובילים:

1. סיוע לעובדים מושבתים עקב המלחמה:

מבדיקה שערכנו עם עשרות ארגונים במשק התבהר כי ישנם כבר עשרות אלפי עובדים שהוצאו לחל"ת, אך הם אינם זכאים לדמי אבטלה. על כן, פנינו לשר האוצר ולוועדת השרים לענייני חברה וכלכלה בבקשה לפעולה דחופה על מנת להגן על העובדים הנפגעים בתקופת המלחמה הנוכחית, באמצעות הקלות בדרישות לדמי אבטלה וסיוע למעסיקים לשימור עובדים.

לפניה זו התגייסו בתוך יממה כ-50 ארגונים חברתיים ועסקיים, ואנו מקדמים אותה כעת תקשורתית וציבורית, וישירות מול מקבלי החלטות בממשלה.

משרד האוצר הציג אמש תוכנית ראשונית לסיוע לעסקים. התוכנית היא מבורכת, אך פרטיה עדיין לא פורסמו במלואם. אם המענקים שמובטחים לעסקים מהמדינה אינם מותנים בשימור כל העובדים בארגון, על המדינה להגן על אלו שיפוטרו או יוצאו לחל״ת באמצעות מתן מלוא דמי האבטלה, תוך ויתור על התנאים הקבועים בחוק בשגרה כמו ניצול ימי חופש או תקופת אכשרה. כמו כן, צריך לתת מענה גם לארגונים חברתיים.

הוצאתם לחל״ת או מכירים מי שהוצא לחל״ת ויהיה מוכן להתראיין על כך? פנו אלינו. יסייע לנו מאד לקדם מענה ממשלתי.

קראו:

2. סיוע בהלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בעת מלחמה:

מבדיקה שערכנו עם שותפים לפעילותנו, ישנם כיום עסקים קטנים ובינוניים רבים אשר נפגעו ונפגעים בתקופת המלחמה הנוכחית וזקוקים לסיוע. פנינו לשר האוצר ולוועדת השרים לענייני חברה וכלכלה בבקשה להשיק מסלול מיוחד להם במסגרת קרן להלוואות בערבות המדינה, במסלול דומה למסלול שהיה בתקופת הקורונה, שיאפשר להם הלוואות ללא ערבויות ובריבית נמוכה.

ההלוואות עליהם הכריזו באוצר אמש הן לאזורי עימות בלבד, ונמשיך לפעול כדי שהן ישתנו בכל המדינה, כיוון שישנם עסקים שפעילותם נפגעה בכל רחבי הארץ וגם הם זקוקים להלוואות בתנאים טובים ובערבות מדינה.

האזינו וקראו:

האם אתם רואים צרכים חברתיים נוספים שלא נענים בתקופה הקשה הזו?

נודה אם תשלחו לנו חוסרים חברתיים שאתם מזהים, הנוגעים לפעילות הממשלה או גופים ציבוריים בזמן המלחמה.

השיבו לנו במייל עם פרטים מלאים על הצורך, ופרטי קשר.

ננסה לסייע כמיטב יכולתנו. 

כתבו לנו: [email protected]

בתקווה לימים טובים,
צוות 121

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

פרסומים נוספים

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

עשוי לעניין אותך...

תגובות

איך את ואתה יכולים להפוך שותפים לשינוי?

התמיכה שלך מאפשרת לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות חקיקה ומדיניות, להעלות את המודעות הציבורית לנושאים שבהם הן עוסקות, ולשכנע את שרי הממשלה, חברי הכנסת והדרג המקצועי הבכיר לפעול לשינויים בסוגיות חברתיות רחבות – שינויים שישפרו לטובה את חייהם של מאות אלפי ישראלים ויבטיחו את עתידנו כחברה בעלת חוסן פנימי ולכידות, שמעניקה לפרט שוויון הזדמנויות ומחויבת לערכים הבסיסיים של צדק חברתי.

הצטרפו אלינו, ויחד נהפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו – לכולם!

בחרו בסכום לתרומה חודשית מתחדשת