החולה במסדרון אינה גזרת גורל

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

חוויתם לאחרונה את מערכת הבריאות? כאב לכם לראות חולים במסדרון ואנשי צוות רפואי שמנסים להצליח וקורסים תחת העומס? או שסתם התעצבנתם שלוקח חודשים לקבוע תור למומחה? זה לא רק מעצבן, זה מסוכן. לחיים של כולנו.

הקריסה של מערכת הבריאות היא תוצאה ישירה של עשרים שנות הרעבה תקציבית. כיום ההשקעה הממשלתית בבריאות היא רק 5% מהתוצר הלאומי הגולמי, מה שמציב אותנו במקום ה-26 מתוך 32 מדינות ה-OECD בהוצאה הלאומית לבריאות. לפי נתוני 2017, יש רק שש מדינות שמוציאות פחות מאיתנו: פולין, יוון, לוקסמבורג, קוריאה, לטביה ושוויץ.

השקעה במערכת הבריאות בישראל

הנתון לגבי אחות אחת לכל 200 תושבים הופק על סמך מאגרי הנתונים באתר OECD.Stat. האינדיקטור הרלבנטי הוא שיעור האחיות ל-1,000 תושבים, Health Care Resources: Nurses. 

איך משנים את המצב?

החולים שלנו סובלים. זה לא הכרח, זו מדיניות. אפשר לעשות הרבה כדי להציל אותם: להשקיע יותר ברפואה מונעת ובשירותי בריאות בקהילה, להפריד בין הפרטי לציבורי במערכת הבריאות ולתמרץ את אנשי המקצוע הטובים להישאר במערכת, להבטיח שהכספים שהולכים לביטוחים השונים ילכו לטיפולים ולמניעה, להסיר חסמים בירוקרטיים למימוש של זכויות רפואיות ועוד ועוד.

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

קורס מכללת גל - אתר המקפצה
פרויקט תעסוקה בגיל השלישי 121 מנוע לשינוי חברתי
ילדים בגילאי לידה עד שלוש בגן

תרומה ל-121 משמעה השקעה אישית שלך בעתיד המדינה ובתשתיות החברתיות שלה.

תעסוקה, בריאות, חינוך, דיור ורווחה הן התשתיות החברתיות של המדינה. חיזוק משמעותי שלהן יושג באמצעות שורה ארוכה של חוקים וצעדים ממשלתיים. כדי להניע החלטות אלה, דרוש גוף מקצועי שמתמחה ביצירת מהלכים אסטרטגיים ולחץ ציבורי משמעותי על הממשלה והכנסת.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה! התרומות שלכם מאפשרות לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות מדיניות ולשכנע מקבלי ההחלטות לפעול בשורה של יעדים חברתיים, שישנו את החיים של מאות אלפים.

עשוי לעניין אותך...

תגובות