זה המקום להתעדכן ולהרחיב את הידע על מדיניות חברתית כלכלית.

החולה במסדרון אינה גזרת גורל

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

חוויתם לאחרונה את מערכת הבריאות? כאב לכם לראות חולים במסדרון ואנשי צוות רפואי שמנסים להצליח וקורסים תחת העומס? או שסתם התעצבנתם שלוקח חודשים לקבוע תור למומחה? זה לא רק מעצבן, זה מסוכן. לחיים של כולנו.

הקריסה של מערכת הבריאות היא תוצאה ישירה של עשרים שנות הרעבה תקציבית. כיום ההשקעה הממשלתית בבריאות היא רק 5% מהתוצר הלאומי הגולמי, מה שמציב אותנו במקום ה-26 מתוך 32 מדינות ה-OECD בהוצאה הלאומית לבריאות. לפי נתוני 2017, יש רק שש מדינות שמוציאות פחות מאיתנו: פולין, יוון, לוקסמבורג, קוריאה, לטביה ושוויץ.

השקעה במערכת הבריאות בישראל

הנתון לגבי אחות אחת לכל 200 תושבים הופק על סמך מאגרי הנתונים באתר OECD.Stat. האינדיקטור הרלבנטי הוא שיעור האחיות ל-1,000 תושבים, Health Care Resources: Nurses. 

איך משנים את המצב?

החולים שלנו סובלים. זה לא הכרח, זו מדיניות. אפשר לעשות הרבה כדי להציל אותם: להשקיע יותר ברפואה מונעת ובשירותי בריאות בקהילה, להפריד בין הפרטי לציבורי במערכת הבריאות ולתמרץ את אנשי המקצוע הטובים להישאר במערכת, להבטיח שהכספים שהולכים לביטוחים השונים ילכו לטיפולים ולמניעה, להסיר חסמים בירוקרטיים למימוש של זכויות רפואיות ועוד ועוד.

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

פרסומים נוספים

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

עשוי לעניין אותך...

תגובות

איך את ואתה יכולים להפוך שותפים לשינוי?

התמיכה שלך מאפשרת לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות חקיקה ומדיניות, להעלות את המודעות הציבורית לנושאים שבהם הן עוסקות, ולשכנע את שרי הממשלה, חברי הכנסת והדרג המקצועי הבכיר לפעול לשינויים בסוגיות חברתיות רחבות – שינויים שישפרו לטובה את חייהם של מאות אלפי ישראלים ויבטיחו את עתידנו כחברה בעלת חוסן פנימי ולכידות, שמעניקה לפרט שוויון הזדמנויות ומחויבת לערכים הבסיסיים של צדק חברתי.

הצטרפו אלינו, ויחד נהפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו – לכולם!

בחרו בסכום לתרומה חודשית מתחדשת