זה המקום להתעדכן ולהרחיב את הידע על מדיניות חברתית כלכלית.

סיכום שנה: 5 הישגים פורצי דרך שהובלנו בזכותכם

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

יקרים ויקרות,

הרבה נחשף בשנה החולפת. אני בטוחה שאתם מרגישים את זה בלב, באישי, ובוודאי ברמה הלאומית. בין היתר, נחשפה במערומיה הקונספציה שאפשר להזניח את התשתיות החברתיות. שניתן להסתדר בלי מערכות בריאות, חינוך ורווחה חזקות.

כארגון שפועל לחזק את רשת הביטחון החברתית, זו הייתה שנה קשה להכלה. עומק השבר היה כעומק ההפקרה של השירותים החברתיים. הסבל של מי שנפגעו מהמשבר הציף את כולנו.

שינינו מיקוד במהירות, ופעלנו מיידית להציף את הסבל הזה בפני מקבלי ההחלטות בממשלה ובכנסת. התמקדנו במפוטרים שלא היו זכאים לדמי אבטלה, והצלחנו לשנות. הם מקבלים ויקבלו דמי אבטלה או מענקים בהיקף תקציבי כולל של קרוב למיליארד שקלים וחצי. 

רתמנו את השותפים ואת הידע הייחודי שצברנו בשותפות שהקמנו עוד לפני הקורונה, "המקפצה – המטה להשקעה במקצועות המחר". גיבשנו במהירות והגשנו לממשלה הצעה לתוכנית לאומית להסבות ולהכשרות מקצועיות למפוטרי הקורונה.

גם כאן הצלחנו להשפיע – הממשלה הקצתה תקציב של כמיליארד שקלים לביצוע הכשרות; הכנסת שינתה את החוק כך שמובטלים שמשתתפים בהכשרות יקבלו דמי אבטלה מלאים; במשרדי האוצר והעבודה אימצו את המודלים שפיתחנו לאופן ביצוע הקורסים. 

לצערנו, היישום מתעכב, ואחת המשימות שלנו היא לגרום לזה לקרות בשנה הקרובה. 

פעלנו יחד – צוות העמותה ומתנדביה המדהימים, השותפים הרבים שלנו בארגונים חברתיים, עסקיים ואקדמיים, פעילות ופעילים מהשטח ומהציבור. למרות הסגר, למרות הריחוק החברתי, עשינו את זה! הוכחנו שיחד יש לנו כוח לשנות. שיטת העבודה הייחודית הזו עובדת.

אז באיזה שינוי תקחו חלק בשנה החדשה?

מייחלים, קודם כל, לירידה מהירה ברמת התחלואה. וגם – שהשנה העומדת לפתחנו תהיה הרבה יותר טובה, מתקנת, מחברת ובעיקר – לא תשאיר מאחור אף אחת ואחד!

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

פרסומים נוספים

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

עשוי לעניין אותך...

תגובות

איך את ואתה יכולים להפוך שותפים לשינוי?

התמיכה שלך מאפשרת לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות חקיקה ומדיניות, להעלות את המודעות הציבורית לנושאים שבהם הן עוסקות, ולשכנע את שרי הממשלה, חברי הכנסת והדרג המקצועי הבכיר לפעול לשינויים בסוגיות חברתיות רחבות – שינויים שישפרו לטובה את חייהם של מאות אלפי ישראלים ויבטיחו את עתידנו כחברה בעלת חוסן פנימי ולכידות, שמעניקה לפרט שוויון הזדמנויות ומחויבת לערכים הבסיסיים של צדק חברתי.

הצטרפו אלינו, ויחד נהפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו – לכולם!

בחרו בסכום לתרומה חודשית מתחדשת