שמנו סוף לקיצוצים בדמי אבטלה

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

יקרות ויקרים,

הכנסת יוצאת לפגרה בשבוע הבא, ואני שמחה לבשר כי בימים האחרונים עברו שתי הצעות החוק שקידמנו כדי להפסיק קיצוצים בדמי אבטלה.

לפני הפירוט, רוצים להכיר את חברי הכנסת שקידמו את החקיקה שהצענו?

צפו בסרטון של חברי הכנסת, מהקואליציה ומהאופוזיציה, שהתגייסו למשימה ומספרים על העברת שתי החקיקות החשובות:

1. בוטל לצמיתות הקיצוץ בדמי אבטלה למשתתפי הכשרות – אחרי הוראת שעה זמנית שקידמנו בשיא גל הפיטורים בעקבות משבר הקורונה, הצלחנו בשבוע שעבר להוביל לביטול סופי ומוחלט של העיוות הפוגעני בחוק, שגרם לכך שמובטלים לא יכלו להרשות לעצמם להשתתף בהכשרות מקצועיות.

מדובר בחוק מ-2002, שקבע קיצוץ של 30% מדמי אבטלה לכל מי שהשתתפו בקורסים. בפועל, החוק הזה גרם למובטלים להימנע מהכשרות, מאחר שהוא פגע באופן קשה בהכנסותיהם. יש להזכיר כי ממילא דמי האבטלה נמוכים יותר מהשכר שהרוויחו המפוטרים בעת שעבדו.

בעקבות פניית המקפצה – המטה להשקעה במקצועות המחר, שותפות שהקמנו ובה חברים 50 ארגונים חברתיים ועסקיים, משרד האוצר הסכים תחילה להארכה של הוראת שעה נוספת בלבד. אך אחרי עבודה מאומצת שעשינו בכנסת הצלחנו להביא לביטול קבוע ולתיקון של עוול היסטורי בן 20 שנה. תודו שזה מרגש 😊

2. הותר ״כפל קצבאות״ למפוטרים לשנת 2022 – המשמעות היא שמפוטרים מבוגרים, נכים, אימהות יחידניות ואנשים שחיים בעוני יקבלו דמי אבטלה מלאים גם השנה. בתחילת משבר הקורונה הצלחנו לייצר לחץ על הממשלה, והיא השעתה בהוראת שעה זמנית את האיסור על ״כפל קצבאות״. איסור זה מנע דמי אבטלה מלאים ממקבלי קצבאות קיום – מזונות, זקנה, נכות (תוספת תלויים) והבטחת הכנסה.

הוראת השעה פקעה בסוף 2021. בחודשים האחרונים קידמנו את הארכתה יחד עם עוד 33 הארגונים החברתיים השותפים ל"מטה לקידום תעסוקתי". השבוע עברה במליאה הוראת שעה נוספת שתהיה בתוקף עד סוף השנה הנוכחית! נמשיך לדרוש ביטול קבוע של האיסור השרירותי כבר בחוק ההסדרים הקרוב.

אנו כבר מתכוננים למושב הכנסת הבא, עם שורה של יוזמות חברתיות!

אם יש לכם מחשבות, הערות, שאלות – אנא אל תהססו לכתוב לנו.

רק טוב, טלי

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

קורס מכללת גל - אתר המקפצה
פרויקט תעסוקה בגיל השלישי 121 מנוע לשינוי חברתי
ילדים בגילאי לידה עד שלוש בגן

תרומה ל-121 משמעה השקעה אישית שלך בעתיד המדינה ובתשתיות החברתיות שלה.

תעסוקה, בריאות, חינוך, דיור ורווחה הן התשתיות החברתיות של המדינה. חיזוק משמעותי שלהן יושג באמצעות שורה ארוכה של חוקים וצעדים ממשלתיים. כדי להניע החלטות אלה, דרוש גוף מקצועי שמתמחה ביצירת מהלכים אסטרטגיים ולחץ ציבורי משמעותי על הממשלה והכנסת.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה! התרומות שלכם מאפשרות לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות מדיניות ולשכנע מקבלי ההחלטות לפעול בשורה של יעדים חברתיים, שישנו את החיים של מאות אלפים.

עשוי לעניין אותך...

תגובות