זה המקום להתעדכן ולהרחיב את הידע על מדיניות חברתית כלכלית.

"צריך לשנות קונספציה": נדרשת רפורמה ממשלתית בתחום התעסוקה

"יש מעט מאד תוכניות תעסוקה, בהיקף תקציבי נמוך של 32 מיליון שקל בלבד, והן לא יתנו את המענים שנדרשים בשטח. נדרשת רפורמה תפיסתית - הצרכים בתחום התעסוקה צריכים להיות מוגדרים בשטח ולא בירושלים"
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

עו"ד טלי ניר, מנכ"לית עמותת 121 המובילה את שותפות המקפצה, התייחסה בכנס אלי הורוביץ לכלכלה וחברה של המכון הישראלי לדמוקרטיה להצעת הממשלה לשיקום הצפון: "בהצעה שמובאת היום לממשלה לצפון – יש מעט מאד תוכניות תעסוקה, בהיקף תקציבי נמוך של 32 מיליון שקל בלבד, והן לא יתנו את המענים שנדרשים בשטח."

טלי ניר קראה לממשלה: "המדינה צריכה לממן קורסי הכשרה מקצועית בשותפות עם מעסיקים על בסיס מקום אזורי כאשר הדגש צריך להיות על עבודה עם עסקים קטנים ובינוניים שנפגעו הכי הרבה מהמלחמה."

עו"ד טלי ניר, מנכ"לית עמותת 121 התייחסה בדבריה בכנס המכון הישראלי לדמוקרטיה למשבר התעסוקה:

“יש הרבה מאד אנשים שנפגעו תעסוקתית במלחמה וצריכים את הסיוע: מפונים, נפגעים מפעולות האיבה הקשות, מילואימניקים שחזרו עם קשיים, בעלי עסקים שהתמוטטו – הם זקוקים לדחיפה, למפגשי העצמה ולקורסים לשדרוג מיומנויות לעבודה הבאה. לצערנו, קרוב לשמונה חודשים לתוך המלחמה – עדיין לא פותחו מענים לסיוע תעסוקתי."

"השותפים במקפצה מציפים כל הזמן דוגמאות על חוסר במענים: מדריכת טיולים מהצפון שמחפשת כבר חודשים הכשרה מקצועית וזקוקה לסיוע במימון, ולא מוצאת. תעשיין בתחום הכימיה בעוטף, שמבקש תקציב להכשיר עובדים חדשים, ולא מקבל. סדר עדיפויות לקוי ופוגעני."

"צריך לשנות קונספציה. הצעת ״המקפצה״ לרפורמה ממשלתית נדרשת היום יותר מאי פעם: נדרשת רפורמה תפיסתית – הצרכים בתחום התעסוקה צריכים להיות מוגדרים בשטח ולא בירושלים. גם המענים צריכים להיקבע בשטח. המדינה צריכה לתקצב, למדוד תוצאות ולהכווין את המערכת. השקעה בכלי מדיניות לתעסוקה יכולה להיות המפתח לשיקום לאומי ולחזרה למסלול של בריאות וצמיחה לחברה כולה״.

המקפצה – המטה להשקעה במקצועות המחר” היא שותפות של 50 ארגונים חברתיים ועסקיים המקדמת השקעת מדינה בפיתוח תעסוקתי.

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

פרסומים נוספים

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

עשוי לעניין אותך...

תגובות

איך את ואתה יכולים להפוך שותפים לשינוי?

התמיכה שלך מאפשרת לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות חקיקה ומדיניות, להעלות את המודעות הציבורית לנושאים שבהם הן עוסקות, ולשכנע את שרי הממשלה, חברי הכנסת והדרג המקצועי הבכיר לפעול לשינויים בסוגיות חברתיות רחבות – שינויים שישפרו לטובה את חייהם של מאות אלפי ישראלים ויבטיחו את עתידנו כחברה בעלת חוסן פנימי ולכידות, שמעניקה לפרט שוויון הזדמנויות ומחויבת לערכים הבסיסיים של צדק חברתי.

הצטרפו אלינו, ויחד נהפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו – לכולם!

בחרו בסכום לתרומה חודשית מתחדשת