זה המקום להתעדכן ולהרחיב את הידע על מדיניות חברתית כלכלית.

פתרון שנוי במחלוקת: מצלמות אונליין במעונות יום לגילאי לידה עד שלוש

בכנסת מציעים לשים מצלמות אונליין עם גישה להורים במעונות היום לגילאי לידה עד גיל 3, אבל האם זה הפתרון למשבר בחינוך לגיל הרך?
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

אחרי שהחליטו במשרד החינוך לקצץ 200 מיליון שקלים מתקציב ההכשרה והדרכות לצוותי החינוך בגילאים אלו, לנו ברור שהמצלמות הן פלסטר שלא יעזור.

צפו בקטע מתוך הדברים שהצגתי אמש (28.5.24) בדיון שהתקיים בוועדת החינוך בנושא הצעת חוק התקנת מצלמות לשם הגנה על פעוטות במעונות יום.

בעוד שכ-70% מהצוותים לא עברו הכשרה לתפקידן המאתגר, נכון היה להשקיע בידע וכלים למחנכות-מטפלות, הכשרות מקצועיות ותנאי עבודה טובים יותר. בלי תהליכי הכשרה, קשה לצפות מאנשי הצוות לתת טיפול איכותי לפעוטות. המענה הנכון למשבר בחינוך לגיל הרך הוא שינוי יסודי בגישת המדינה ומשרד החינוך.

יקותיאל משי - ועדת החינוך - 28.5.24 - תמונה (1)
יקותיאל משי, מנהל קידום מדיניות וקשרי ממשל, עמותת 121

עדיין אפשר להחליט אחרת.

אנחנו קוראים לשר החינוך יואב קיש, למצוא את התקציבים שנדרשים מתוך משרד החינוך ולהשקיע בהדרכות ובהכשרות למחנכות, כדי להציל את הפעוטות. הפעוטות והוריהם לא זקוקים לפלסטר. הם זקוקים לטיפול ולחינוך איכותיים, בידי מחנכות-מטפלות מקצועיות.

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

פרסומים נוספים

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

עשוי לעניין אותך...

תגובות

איך את ואתה יכולים להפוך שותפים לשינוי?

התמיכה שלך מאפשרת לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות חקיקה ומדיניות, להעלות את המודעות הציבורית לנושאים שבהם הן עוסקות, ולשכנע את שרי הממשלה, חברי הכנסת והדרג המקצועי הבכיר לפעול לשינויים בסוגיות חברתיות רחבות – שינויים שישפרו לטובה את חייהם של מאות אלפי ישראלים ויבטיחו את עתידנו כחברה בעלת חוסן פנימי ולכידות, שמעניקה לפרט שוויון הזדמנויות ומחויבת לערכים הבסיסיים של צדק חברתי.

הצטרפו אלינו, ויחד נהפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו – לכולם!

בחרו בסכום לתרומה חודשית מתחדשת