זה המקום להתעדכן ולהרחיב את הידע על מדיניות חברתית כלכלית.

הכשרות מקצועיות ורפורמה תעסוקתית: המפתח להתמודדות עם המשבר הכלכלי

המשבר הכלכלי מחמיר, אך הביקוש לעובדים עולה. השקעה בהכשרות מקצועיות ורפורמה תעסוקתית הם המפתח לשיקום הכלכלה ולסיוע לנפגעי המלחמה.
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הכשרות מקצועיות ורפורמה תעסוקתית המפתח להתמודדות עם המשבר הכלכלי

המשבר הכלכלי מתעצם, אך הביקוש לעובדים עולה – קרוב ל-140,000 משרות פנויות לפי נתוני הלמ"ס. ענפים כמו בניין, תעשייה, חקלאות ורפואה זקוקים לכוח אדם מקצועי.

במקביל, רבים נפגעו תעסוקתית במלחמה: מפונים, נפגעים, מילואימניקים ובעלי עסקים. הם זקוקים לסיוע והכשרות, אך המדינה לא מספקת את המשאבים הדרושים. יש פיצול במימון הכשרות מקצועיות בין משרדי הכלכלה והעבודה, מה שהוביל לירידה של מעל 50% בהשתתפות בהכשרות במימון המדינה ב-2023.

ההשקעה הממשלתית נמוכה מאוד – 160 מיליון ש"ח בלבד, לעומת 6.5 מיליארד ש"ח שמושקעים בסבסוד לימודים אקדמיים. חייבים לשנות את המציאות!

חייבים רפורמה בתחום התעסוקה, עם דגש על הכשרות אזוריות בצפון ובדרום.

צפו ביקותיאל משי, מנהל קידום מדיניות וקשרי ממשל בעמותת 121, מציג את הדברים בוועדה המיוחדת לצמצום פערים חברתיים בפריפריה מיום שני, 24.6.24.

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

פרסומים נוספים

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

עשוי לעניין אותך...

תגובות

איך את ואתה יכולים להפוך שותפים לשינוי?

התמיכה שלך מאפשרת לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות חקיקה ומדיניות, להעלות את המודעות הציבורית לנושאים שבהם הן עוסקות, ולשכנע את שרי הממשלה, חברי הכנסת והדרג המקצועי הבכיר לפעול לשינויים בסוגיות חברתיות רחבות – שינויים שישפרו לטובה את חייהם של מאות אלפי ישראלים ויבטיחו את עתידנו כחברה בעלת חוסן פנימי ולכידות, שמעניקה לפרט שוויון הזדמנויות ומחויבת לערכים הבסיסיים של צדק חברתי.

הצטרפו אלינו, ויחד נהפוך את המדינה שלנו למקום שטוב יותר לחיות בו – לכולם!

בחרו בסכום לתרומה חודשית מתחדשת