דרשנו והצלחנו: סיכוי אמיתי לטיפול במובטלים

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

יקרות ויקרים,
 
הפעם אנחנו מבשרים על הצלחה חשובה במיוחד: הגופים הממשלתיים שעוסקים בתעסוקה עוברים לעבוד יחד במשרד אחד – משרד הכלכלה! 

נכון, מדובר בשינוי מבני, אך יש לו השפעות מרחיקות לכת: בפעם הראשונה זה שנים יש סיכוי להשקעה אמיתית ונכונה בציבור המובטלים והעובדים בישראל

וזה לא מובן מאליו, כי גופי התעסוקה מפוזרים כיום בין שלושה משרדים שונים ושש יחידות סמך. המשמעות היא שבמקום לתת שירות למובטלים, הרבה זמן בוזבז במאבקי כוח ובביורוקרטיה.

מראשית מערכת הבחירות עבדנו, יחד עם השותפים שלנו במקפצה – המטה להשקעה במקצועות המחר, כדי לשכנע את כל המפלגות לתקן את העיוות.

נפגשנו, כתבנוניג׳סנו. אפילו ערכנו כנס זום מיוחד עם נציגי המפלגות. הסברנו שהמשבר במשק מחייב מינוי שר תעסוקה במשרה מלאה. גם בתקשורת (ראו למשל בידיעותמקור ראשוןגלובס).

רבים מכם התגייסו ושלחו אלפי מיילים בעניין לראשי המפלגות ודרשו שינוי.

אז אנחנו מתרגשים מכך שהצלחנו, ובטוחים ששרת הכלכלה החדשה, אורנה ברביבאי, תדאג ליצירת מקומות עבודה חדשים ותוודא שכל מובטל שצריך יקבל הכשרה מקצועית.

כי אסטרטגיה ויד מכוונת דרושים לתעסוקה כמו אוויר לנשימה, כפי שכתבנו לשרה ברביבאי אחרי שהוחלט סוף-סוף בשבוע שעבר כי כל הגופים יעברו למשרד הכלכלה.

חברי המקפצה ואנחנו כאן על מנת לעבוד עם הממשלה ולעקוב אחר הביצועים, כדי שיהיו הרבה יותר קורסים מקצועיים ורלוונטיים שיבטיחו עבודה בכל הארץ.

כדי שנוכל להמשיך ולעשות את זה, כל תרומה כספית ממש תעזור לנו! כל שקל חשוב.

ואתם מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו לעדכונים שוטפים בעניין: קורסים והסבה מקצועית במימון המדינה | סיוע למובטלי הקורונה.

בריאות והרבה צל, טלי

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

קורס מכללת גל - אתר המקפצה
פרויקט תעסוקה בגיל השלישי 121 מנוע לשינוי חברתי
ילדים בגילאי לידה עד שלוש בגן

תרומה ל-121 משמעה השקעה אישית שלך בעתיד המדינה ובתשתיות החברתיות שלה.

תעסוקה, בריאות, חינוך, דיור ורווחה הן התשתיות החברתיות של המדינה. חיזוק משמעותי שלהן יושג באמצעות שורה ארוכה של חוקים וצעדים ממשלתיים. כדי להניע החלטות אלה, דרוש גוף מקצועי שמתמחה ביצירת מהלכים אסטרטגיים ולחץ ציבורי משמעותי על הממשלה והכנסת.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה! התרומות שלכם מאפשרות לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות מדיניות ולשכנע מקבלי ההחלטות לפעול בשורה של יעדים חברתיים, שישנו את החיים של מאות אלפים.

עשוי לעניין אותך...

תגובות