הצלחנו: הממשלה תתחיל להשקיע במובטלי הקורונה

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

יקרות ויקרים, המאבק שלנו נשא פרי: ביום חמישי האחרון הודיעו שר האוצר כ"ץ ושר העבודה שמולי שהגיעו לפשרה, שתאפשר הזרמה של 700 מיליון שקלים ללימודים מקצועיים למפוטרי הקורונה!

מתחילת הקורונה, כל השותפים ב״המקפצה – המטה להשקעה במקצועות המחר״, שהקמנו כבר לפני שנתיים, זועקים כי חייבים לנצל את המשבר ואת האבטלה הגבוהה כדי לשדרג מקצועית את המובטלים. הפעילות שלנו הובילה לכך שכבר בסגר הראשון הממשלה הקצתה להכשרות המקצועיות מאות מיליוני שקלים. אולם בחודשים האחרונים התקציב נתקע בגלל ריב סמכויות בין שרי האוצר והעבודה בשאלה מי יפעיל את מערך ההכשרות.

אחרי חודשים ארוכים של מאמצים ישירים מול כל הגורמים ומאמצים עקיפים, כולל בתקשורת, הלחץ שלנו עבד! שמולי וכ"ץ הודיעו על הקמת מנהלת הכשרות מקצועיות במשרד האוצר, שתפעל בשיתוף פעולה עם משרד העבודה. במקביל, זרוע העבודה במשרד העבודה תרחיב משמעותית את פעילותה בתחום.

אנחנו כמובן מברכים על ההתקדמות הזו, גם אם הפיצול מעורר דאגה.

כפי שאמרנו לגלובסYNET ,כלכליסט, ודה מרקר: ״הגשנו לממשלה תוכנית מפורטת למסלולים מתקדמים ומודרניים לביצוע קורסים איכותיים, עם כמה שפחות חסמים ורגולציה מגבילה. אנו מקווים לשיתוף פעולה הדוק כדי להבטיח לכמה שיותר מובטלים אופק תעסוקתי איכותי בהקדם״.

יחד עם יותר מ-40 הארגונים החברתיים והעסקיים החברים ב"המקפצה", ומומחים רבים שמסייעים בנושא, נמשיך בדחיפה של המערכות ומקבלי ההחלטות כדי שהיציאה לדרך תהיה כמה שיותר מהירה ובמודלים שיאפשרו הכשרות איכותיות בשיתוף מעסיקים.

כבר הובלנו להקמת ועדת משנה להכשרות מקצועיות בוועדת העבודה של הכנסת, כדי להבטיח פיקוח פרלמנטרי אפקטיבי בתחום, ונמשיך הלאה. כי לא מספיק שמחליטים – צריכים להבטיח יישום כדי שכל מובטלת ומובטל שמעוניינים בכך יוכלו לשפר את יכולותיהם לקראת חזרה לעבודה משודרגת.
 
מוזמנים לסייע באמצעות הצטרפות לקבוצת הפייסבוק: קורסים מקצועיים במימון המדינה

 
בריאות ושבוע טוב, טלי

שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

אתם הכוח שלנו לשנות!

תמכו בשינוי שאנו מקדמים,
הצטרפו לקהילה של 121 וקחו חלק בעשייה משמעותית לתיקון חברתי:

הפרויקטים שלנו

קורס מכללת גל - אתר המקפצה
פרויקט תעסוקה בגיל השלישי 121 מנוע לשינוי חברתי
ילדים בגילאי לידה עד שלוש בגן

תרומה ל-121 משמעה השקעה אישית שלך בעתיד המדינה ובתשתיות החברתיות שלה.

תעסוקה, בריאות, חינוך, דיור ורווחה הן התשתיות החברתיות של המדינה. חיזוק משמעותי שלהן יושג באמצעות שורה ארוכה של חוקים וצעדים ממשלתיים. כדי להניע החלטות אלה, דרוש גוף מקצועי שמתמחה ביצירת מהלכים אסטרטגיים ולחץ ציבורי משמעותי על הממשלה והכנסת.

כאן אנחנו נכנסים לתמונה! התרומות שלכם מאפשרות לנו לגייס שותפים, לחקור ולפתח הצעות מדיניות ולשכנע מקבלי ההחלטות לפעול בשורה של יעדים חברתיים, שישנו את החיים של מאות אלפים.

עשוי לעניין אותך...

תגובות